Oyunda Kal Derneği olarak, Mehmet Berke Urgut yönetiminde 1 Aralık’ta Çok Sesli OKD Korosu çalışmalarına başlıyoruz.

Sen de koromuzun bir parçası olmak istiyorsan 20 Kasım 2021 tarihine kadar bu formu doldurman yeterli.
21-30 Kasım tarihleri arasında yapılacak seçmelerden sonra 1 Aralık’ta çalışmalarımız başlayacak.

Çalışma yeri 30 Kasım’da bildirilecektir

Mehmet Berke Urgut
Müzik öğretmeni, müzik yazarı ve koro şefi. 2010 yılında, İzmir Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünü kazanan Berke Urgut, koro yaşantısına bu yıllarda bölüm korosunda başlamıştır. Okulda hem yan flüt hem de piyano dalında eğitimler alan Berke Urgut, 2014 yılında İtalya’da düzenlenen “Concorso Corale Internatzionale” Koro yarışmasında ülkesini kendi dalında temsil ederek, Gümüş Madalya kazanmıştır.

2014 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı bölümüne girmeye hak kazandı. Üniversite hayatı boyunca sayısız kez koro ile konserler verirken, kendini şeflik alanında da geliştirmeye başlamıştır. 2019 yılında Kuzey Makedonya’da düzenlenen Uluslararası Korolar Festivali’nde En iyi Eser Yorumlama ve 120 koro arasından en iyi 5 koro arasına kalmış ve ülkemizi Altın Kelebek Koro Ödülü ile temsil etmiştir.

11 senedir aktif olarak koro yaşantısına devam ederken, bir yandan da Aliağa Şehir Tiyatrosu ile ortak projede yer alarak Şekerpare Müzikali ve aynı zamanda Oyunda Kal Derneği’nin hazırlamış olduğu Savaş Daha Başlamadı oyunlarının bestelerini yapmıştır. Şu anda ise aktif olarak koro şefliği ve müzikal yazarlığına devam etmektedir.
Çok Sesli OKD Korosu’na kimler başvurabilir?

1- 18-25 yaş arasında İzmir’de yaşayan
2- Sesinin güzel olduğunu düşünen
3- Kendine güvenen
4- Takım çalışmasına uyumlu
5- Yoğun prova temposuna dayanıklı
6- Alkışı seven
7- Sahne deneyimi yaşamak isteyen gençler Çok Sesli OKD Korosu’na başvurabilir.