İletişim
Tuba Zehra Sağlam
Denetim Kurulu Üyesi

1983 yılında İstanbul’da doğan Tuba Zehra Sağlam ilk, orta, lise ve üniversite öğrenimini Eskişehir’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden 2004’te mezun olduktan sonra İstanbul’a geldi. 2005 yılında İngiltere’ye giderek orada 2 yıl dil eğitimi aldı. 2008 yılında pazar araştırmaları alanında çalışırken hep istediği mesleğe yönelmeye karar verdi ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimine başladı. 2009 yılında Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda seçmeleri kazanarak profesyonel hayata adım attı. Daha sonra Atölye Tiyatrosu, Tiyatro Karnaval gibi çeşitli tiyatrolarda oyunculuğuna devam etti.

2013 yılında Tatavla Atölye ve hemen ardından Tatavla Tiyatro’nun kurucuları arasında yer aldı. 2014 yılında Tatavla Tiyatro’nun yerleşik mekanı olan Tatavla SAHNE’yi kurdu. Tuba Sağlam Tatavla Sahne ve Tatavla Tiyatro’daki yönetsel görevinin yanı sıra oyunculuk hayatını da orada sürdürmektedir. Rol aldığı oyunlardan bazıları “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım”, “Şahane Züğürtler”, “Kısasa Kısas”, “Medeniyet Tiyatrosu”, “Cadı Kazanı”, “Lysistrata Düleri”, “İnsandan Kaçan”,“Antigone”, “Allahaısmarladık Cumhuriyet”, “Proje Çocuk”, “Küskün Yüreklerin Türküsü”, ”İnsan Çağı” , “Velhasıl-ı Kelam Kabare”dir. Bunların yanında çocuk tiyatrosu olarak “Tombul Balerin ve Bale Öğretmeni”, “Duygusal Keman ve Komik Davul” , “Fındıkkıran ve Fareler Kralı” ‘dır.

Aynı zamanda 2014 yılından bu yana Bahçeşehir Kolejlerinde anaokuldan ortaokula kadar tiyatro eğitmenliği yapmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisans öğrenimini tamamlamıştır ve tezi üzerinde çalışmaya devam etmektedir.