OYUNDA KAL DERNEĞİ’NİN TAMAMLADIĞI PROJELER

Yolculuk Oyunu

Dernek bünyesinde faaliyet gösteren eğitmenler tarafından özel olarak tasarlanan "Yolculuk Oyunu", kurumun gerçekleştirdiği ilk projedir. İlk sene 34, ikinci sene 17 “oyuncu” ya toplam 32 hafta boyunda teorik ve uygulamalı eğitimler verilmiştir. Bu eğitimleri tamamlayan “oyuncular” derneğimiz bünyesinde YODA (Yolculuk Oyununda) olarak dernek faaliyetlerine aktif katılım sağlayarak yeni “oyuncuların” da gelişmesine katkıda bulunmaktadırlar.

Yolculuk Oyunu’nun aşamaları nelerdir?

1. Aşama / 8 Hafta

• Zihnime Yolculuk

İlk aşamada oyuncular, 8 hafta boyunca grup koçluğu ile eğitim alarak kendi zihinlerini keşfetmelerine, geniş ve çok yönlü bakış açısı kazanmalarına ve karar alma mekanizmalarını güçlendirmelerine yönelik çalışmalar gerçekleştirdiler.

2. Aşama / 24 Hafta

• Bedenime Yolculuk

Oyuncular hem bireysel hem de grup olarak tiyatro teknikleri üzerine eğitim aldılar. Bu eğitim sayesinde ses, nefes, diksiyon, hitabet, sunum ve doğaçlama gibi becerilerini geliştirdiler.

• Benliğime Yolculuk

Oyuncular Chi Kung teknikleri ile ilgili hem teorik hem de uygulamalı eğitimler alarak beden, zihin ve ruh dengesi üzerine çalıştılar.

• Hayallerime Yolculuk

Oyuncular, 4 oturum 4 ay süre boyunca eşleştikleri bireysel koçlar ile hayallerine ulaşmak için neler yapmaları gerektiğini tespit etmek üzerine çalışmalar gerçekleştirdiler. Bu sayede eğitimi tamamlayan tüm oyuncular, bir birey olarak kendilerini yönetme becerisi kazanarak kendi hayatlarının kahramanı haline geldiler

Oyun Takvimi

Oyun Takvimi, katılım sağlayan oyunculara hem eğitici hem de eğlenceli bir etkinlik alanı sunmaktadır. Bu oyun; zihin haritası, hızlı okuma, yoga, mandala, hikâye anlatıcılığı ve yaratıcı drama gibi 500’den fazla webinar ile 2 yılda 8.000’den fazla gence ulaşmayı başarmıştır. Webinar duyuruları sosyal medyadan yapılmış ve katılmak isteyen herkesin ön koşulsuz katılabileceği şekilde düzenlenmiştir. Dernek, bu proje ile katılımcıların kişisel, zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlamıştır

Oyunda Kal Derneği Gençlere Neler Sunuyor?

Peki dernek, çalışmalarında gençlere gerçekten ne sunuyor? Dernek, tasarladığı tüm projelerle gençlerin güçlü iletişim bağları kurmalarına, verimli bir şekilde fikir alışverişinde bulunmalarına, üretken ve hayal edebilen bireyler olmalarına destek vermektedir. Bu sayede gençler geleceğe umutla bakarken, edindikleri beceriler ile topluma fayda sağlayan duyarlı bireyler olarak etkin, keyifli ve üretken bir yaşam sürmektedir.